dokopoulou vaso small  karagiannis small  tsapatsari panagiota small

Τετάρτη, 30 Ιανουάριος 2019 14:03

ΝΔ: Η λίστα των υποψηφίων στις εκλογές – Τα ονόματα και που θα δώσουν τη μάχη

Την ώρα που η κυβέρνηση-κουρελού προσπαθεί να επιβιώσει με υλικά και μεθόδους του παρελθόντος, η Ν.Δ. κάνει πράξη την πλήρη ανανέωση του οργανωτικού της σχήματος ενόψει των επικείμενων εκλογών.
 
Οι σχετικές ανακοινώσεις των νεών γραμματειών και των δεκάδων νέων στελεχών που θα δώσουν από την πρώτη γραμμή τις εκλογικές μάχες του 2019 θα γίνουν αύριο. Ενδεικτικό της ριζικής ανανέωσης είναι ότι το νέο σχήμα θα απαρτίζεται από νέα πρόσωπα σε ποσοστό 73%, ενώ ο μέσος όρος ηλικίας τους είναι τα 42 έτη.
 
Ενόψει αυτών των ανακοινώσεων, η Ν.Δ. δημοσιοποιεί από σήμερα σε ποιες περιφέρειες θα πολιτευθούν στις επικείμενες εθνικές εκλογές όλα τα στελέχη της που είχαν μέχρι σήμερα θέσεις ευθύνης στο κεντρικό οργανωτικό σχήμα της Ν.Δ.
 
Πρόκειται για γραμματείς της Ν.Δ., αναπληρωτές γραμματείς, αναπληρωτές εκπροσώπους, αλλά και στενούς συνεργάτες και συμβούλους του προέδρου της Ν.Δ., τους οποίους ο κ. Μητσοτάκης επιθυμεί να ευχαριστήσει προσωπικά για τη μέχρι τώρα συμβολή τους.
 
Παράλληλα, η Ν.Δ. σήμερα ανακοινώνει και τις περιφέρειες στις οποίες θα πολιτευθούν οι εν ενεργεία βουλευτές της πρώην Β’ Αθήνας, του Υπ. Αττικής, του ψηφοδελτίου Επικρατείας, αλλά και εκείνοι που προσχώρησαν στην Κοινοβουλευτική Ομάδα της Ν.Δ.
 
όλα τα ονόματα 
των υποψηφίων εδώ 

ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ Β΄ΑΘΗΝΩΝ - ΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΥΟΝΤΑΙ  
1 ΜΕΪΜΑΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΕΥΡΩΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟΥ  
2 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
3 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΔΩΝΙΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
4 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΙΣΕΛ ΕΥΡΩΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  
5 ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΔΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
6 ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
7 ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΔΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
8 ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
9 ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
10 ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
         
ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΥΠ.ΑΤΤΙΚΗΣ - ΠΟΥ ΠΟΛΙΤΕΥΟΝΤΑΙ  
1 ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  
2 ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΚΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  
3 ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  
4 ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  
         
ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ - ΠΟΎ ΠΟΛΙΤΕΥΟΝΤΑΙ  
1 ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
2 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  
3 ΣΤΑΜΑΤΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  
4 ΦΟΡΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α΄ΑΘΗΝΩΝ  
         
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΧΩΡΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Ν.Δ.  
1 ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΧΑΡΗΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  
2 ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  
3 ΜΑΡΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΥΡΩΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ  
4 ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΑΧΑΪΑΣ  
         
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΠΌ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΝΔ
1 ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΤΑΣΟΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
2 ΓΡΑΦΑΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΑΠΛ.ΓΡΑΜΜ.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
3 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΑΚΗΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΟΝΝΕΔ ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
4 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΜΕΣΑ
5 ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΑΠΛ. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ
6 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΦΟΡΕΩΝ
7 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
8 ΛΙΒΑΝΟΣ ΣΠΗΛΙΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
9 ΝΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) Α΄ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΝΑΠΛ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ-ΚΟΜΜΑΤΟΣ
10 ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΤΟΜΕΩΝ
11 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ ΠΡΩΗΝ ΓΡΑΜΜ.ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ
12 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΛΕΝΗ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΑΝΑΠΛ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
13 ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ-ΚΟΜΜΑΤΟΣ
14 ΡΩΜΑΝΟΣ  ΝΙΚΟΣ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΑΠΛ. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ
15 ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΕΚΟ
16 ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Α΄ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ
17 ΦΕΥΓΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ
18 ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΑΝΑΠΛ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ
19 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΑΝΑΠΛ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ
         

ΣΧΟΛΙΑ ΧΡΗΣΤΩΝ